چه باید بدانیم
Ctrl + A را فشار دهید تا همه فایل‌های موجود در یک پوشه فوراً انتخاب شوند.
اولین فایل را انتخاب کنید > Shift را فشار دهید > آخرین فایل را برای برجسته کردن همه فایل های متوالی انتخاب کنید.
با فشار دادن Ctrl و انتخاب فایل های خاص، فایل های غیر متوالی را انتخاب کنید.
این مقاله اصول اولیه انتخاب چندین فایل در ویندوز را که در داخل یک پوشه یا روی دسکتاپ جمع شده اند را به شما نشان می دهد.

چگونه چندین فایل را همزمان انتخاب کنم؟
قبل از اینکه بتوانید آنها را برش دهید، کپی کنید یا به جای دیگری منتقل کنید، باید فایل ها و پوشه ها را انتخاب کنید. سریع ترین روش برای انتخاب همه فایل های موجود در یک پوشه استفاده از میانبر صفحه کلید Ctrl + A است. اما اگر می خواهید اولین و آخرین فایل خاصی را در یک سری انتخاب کنید و بقیه را کنار بگذارید، مراحل زیر را دنبال کنید.

با یک کلیک اولین فایل را انتخاب کنید (به رنگ آبی مشخص می شود).

فایل انتخاب شده در پوشه ویندوز
به آخرین فایل مجموعه ای که می خواهید انتخاب کنید بروید. کلید Shift را روی صفحه کلید خود فشار دهید و فایل نهایی را انتخاب کنید.

فایل انتخاب شده در پوشه ویندوز
تمام فایل های این سری انتخاب خواهند شد.

هنگامی که فایل ها یا پوشه ها در کنار یکدیگر قرار ندارند، کلید Ctrl را فشار داده و آنها را یکی یکی انتخاب کنید.

چندین فایل را روی دسکتاپ انتخاب کنید
انتخاب فایل های متوالی روی دسکتاپ با کلید Shift دشوار است زیرا در نهایت می توانید فایل هایی را که نیاز ندارید برجسته کنید. کلید Ctrl گزینه بهتری برای انتخاب فایل های صحیح است.

اولین فایل یا پوشه روی دسکتاپ را در دسته ای که می خواهید با یک کلیک انتخاب کنید.

کلید Ctrl را روی صفحه کلید فشار دهید و سپس با یک کلیک سایر فایل های مورد نظر خود را در دسته انتخاب کنید.

فایل های انتخاب شده با کلید Ctrl در دسکتاپ ویندوز
وقتی همه فایل ها انتخاب شدند، کلید Ctrl را رها کنید.

فایل ها یا پوشه های انتخاب شده هایلایت خواهند شد.

چندین فایل را فقط با ماوس انتخاب کنید
برای انتخاب چندین فایل با کشیدن ماوس روی آنها از کادر کلیک و کشیدن استفاده کنید.

دکمه سمت چپ ماوس را فشار دهید و بدون رها کردن آن، آن را روی فایل‌هایی که می‌خواهید انتخاب کنید بکشید.

وقتی ماوس را روی آیتم های انتخاب شده می کشید، کادر آبی ظاهر می شود.

برای انتخاب چندین فایل روی کشیدن کلیک کنید
دکمه ماوس را رها کنید تا موارد انتخاب شده برجسته شود.

همچنین، دکمه سمت راست ماوس را فشار دهید و بدون رها کردن آن، آن را روی فایل‌هایی که می‌خواهید انتخاب کنید بکشید. با رها کردن دکمه ماوس، منوی زمینه نمایش داده می شود.

کلیک کنید و با دکمه سمت راست ماوس بکشید
برای لغو انتخاب انتخاب، یک بار در هر نقطه کلیک کنید.

چندین فایل را از نوار انتخاب کنید
نوار فایل اکسپلورر دارای چند دستور منو است تا انتخاب چندین فایل را بدون لمس صفحه کلید آسان‌تر کند.

پوشه حاوی فایل ها را باز کنید.

در نوار، بیضی را انتخاب کنید (منو مشاهده بیشتر).

برای برجسته کردن همه موارد موجود در پوشه، گزینه Select all را انتخاب کنید.

نماد More و انتخاب همه در Windows File Explorer
همچنین می‌توانید از دستور Invert selection برای تعویض انتخاب استفاده کنید و فقط هر یک از فایل‌های انتخاب نشده را برجسته کنید.

چندین فایل را با کلیدهای جهت دار انتخاب کنید
برای انتخاب فایل‌ها و پوشه‌ها می‌توانید از ترکیب کلیدهای Shift و جهت‌نما در صفحه‌کلید استفاده کنید.

هر فایلی را با دکمه ماوس یا تب انتخاب کنید.

دکمه Shift را فشار دهید و سپس از چهار فلش ناوبری روی صفحه کلید خود برای انتخاب فایل ها با حرکت دادن انتخاب در هر جهت استفاده کنید.

چگونه چندین فایل را برای کپی و جایگذاری انتخاب کنم؟
برای انتخاب چندین فایل یکی از روش های بالا را دنبال کنید. هنگامی که فایل ها یا پوشه ها هایلایت شدند، روی هر یک از فایل های هایلایت شده کلیک راست کنید تا منوی زمینه با گزینه های فایلی که می توانید انتخاب کنید مانند Copy، Paste یا Move نمایش داده شود.

ویندوز همچنین چک باکس های آیتم را در File Explorer فراهم می کند. آن را از نوار اکسپلورر فایل > مشاهده > نمایش > آیتم فعال کنید. چک باکس‌های مورد می‌توانند انتخاب و لغو انتخاب چندین فایل روی صفحه‌های لمسی (یا صفحه‌های غیر لمسی) را به هر ترتیبی که می‌خواهید آسان‌تر کنند.

سوالات متداول
چگونه چندین فایل را در iTunes در ویندوز انتخاب کنم؟
می‌توانید آهنگ‌ها را در iTunes به همان روشی که فایل‌ها را در ویندوز انتخاب می‌کنید انتخاب کنید: Shift را نگه دارید و انتخاب متوالی خود را انجام دهید، یا Ctrl را برای انتخاب آهنگ‌های غیر متوالی نگه دارید.
چگونه چندین فایل را در تبلت ویندوزی انتخاب کنم؟
برای انتخاب چندین فایل در حالت تبلت، کادرهای تأیید مورد را فعال کنید، سپس روی کادر کنار هر موردی که می‌خواهید انتخاب کنید ضربه بزنید. روی کادر بالای پوشه ضربه بزنید تا همه فایل‌ها را انتخاب کنید، سپس روی آنهایی که می‌خواهید لغو انتخاب کنید ضربه بزنید.
چگونه چندین فایل را در ویندوز کپی و پیست کنم؟
برای کپی و پیست کردن در ویندوز، فایل ها را انتخاب کنید و Ctrl+C را فشار دهید، سپس برای چسباندن، Ctrl+V را فشار دهید. همچنین، روی فایل های هایلایت شده کلیک راست کرده و Copy را انتخاب کنید، سپس کلیک راست کرده و Paste را انتخاب کنید.

این صفحه به شما کمک کرد؟

نحوه انتخاب چندین فایل در ویندوز

نحوه تغییر صفحه اصلی و رفتار راه اندازی در ویندوز

فایل ,روی ,چندین ,های ,پوشه ,ها ,انتخاب کنید ,چندین فایل ,فایل را ,فایل های ,را انتخاب ,کنم؟برای انتخاب چندین ,انتخاب کنم؟برای انتخاب ,انتخاب کنیدبرای انتخاب

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

ojdaanesh Randell's style minoorayapc دادگستری شهرستان دهگلان هر روز setareyrsoheil Letitia's memory cinema-t دانلودستان دانلود کتاب الکترونیکی